LOADING ...

Floorball

Medal Awarded

2

Gold Medal

2

Silver Medal

2

Bronze Medal

6

Overall Medal

Medal tally & Medal Audit

Medal Tally

Contingent Gold Silver Bronze Total
THA THAILAND 1 1 0 2
SGP SINGAPORE 1 1 0 2
MAS MALAYSIA 0 0 2 2

Medal Audit

Awarded On Contingent Name Event Name Medal
01-Dec-2019 21:13 SGP SGP Yeung Chun Yin
Ramlee Muhammad Syazni
Lee Chee Yong
Hairon Haleef
Chan Li Yang
M Devanand
Wong Zi Quan Gary
Sorreda Jenmark Binay
Ng Juin Jie
Yeo Kaixiang
Phua Zhi Ming Glendon
Tng Zong Wei
R Suria
Yusoff Muhammad Farhan
Lim Jian Hong
Shaharudin Muhammad Akmal
Huang Junhong Sean
Tan Tze Wen Thaddeus
Seow Joshua Hui Teck
Chia Jeremy Wai Yeen
Team Silver
01-Dec-2019 21:13 THA THA Sanas Chaianon
Srisahwat Anuphong
Sohtree Autthachai
Ratanaprathum Aphichet
Karlsson Christian Torbjoern
Chummak Khemmathat
Dueankhao Natthawut
Sangmongkhol Surapong
Onsuk Watcharapon
Pimpa Veerasak
Chaiyakul Pi
Thaidit Pawat
Rinefalk Alexander Carl Daniel
Sukkasem Santipong
Narkprasert Chusak
Yaemyim Jeerayut
Kayairit Tnakit
Namsawang Prakasit
Promli Anothai
Kaewsuwan Patiwat
Team Gold
01-Dec-2019 17:18 MAS MAS Teoh Yong Liang Daniel
Kang Jing Hon
Chong En Wei Zephaniah
Koay Hun Yi Adrian
Amir Mohamad Amirul Akmal
Yeoh Chun Keat Benedict
Maznan Muhammad Faris
Choo Zhi Yung Zachary
Wagiman Iman Nazirul Fitri
Teh Chin Hong
Toh Ji Min Indy Benjamin
Mohd Nazri Muhammad Danial
Chong Han Keong
Chow Hoong Fee Fabian
Lai Yi Qin Eugene
Chiam Ter Min
Kao Lin Ken
Shamidi Mohamad Shukri
Desmond Dass Tristan James
Lim Kai Sheng
Team Bronze
01-Dec-2019 14:01 SGP SGP Lok Michelle Hui Qi
Lim Pei Ting, Felicia
Ong Hui Hui
Lina Chu
Tan Hui Zhi
Khairul Anuar Siti Nurhaliza
Lim Zhi Yu Mindy
Yeo Xuan
Ong Jerelee Yan Ting
Yeap Amanda Ting Hui
Mohd Yeari Nordiana
Poh Huei Pin, Debbie
Wee Natalia Clare Yuning
Yee Yun Shawn
Ong Swee Ling
Tan Jowie Hui Ying
Ong Tiffany Zi Ting
Lim Pearlynn Yunhan
Chua Jessica Yi Ping
Mohamed Zabir Fariza Begum
Team Gold
01-Dec-2019 14:01 THA THA Boonbut Sirinan
Kuiraphanew Lalita
Soramak Pornsawan
Nakpolkrung Kanyanat
Suttiprapa Somlak
Syrjaenen Aliisa Annika
Kebsomrong Rungnapa
Prasanpim Manassaree
Aunjai Natthakarn
Johansson Nelly Felicia
Ritngam Sukanya
Klinsrisuk Soraya
Tongkham Thanaporn
Rungrot Nittaya
Phansri Nipaporn
Phalaruk Suthasinee
Suppa Nina Marianne
Moolsan Pannee
Duangporn Thararat
Phumma Kamonwan
Team Silver
01-Dec-2019 11:28 MAS MAS Mohamad Zuraimij Nur Suraya Ashikin
Md Yusof Nurfarah Syahira
Anthony Angelica
Cheah Pei Yi
Mohzeiswandi Teja Ellesa
Khoo Michaela
Kuek Jimun
Zulkefley Nur Dianah Athirah
Giam Hui Ni
Cheng Kee
Razali Norhafizah
Marcus Chriyenterl
Selvanayagam Naomi Mair
Ling Ling Ang
Che Husain Fathih Hasni
Parameswaran Shanggamithara
Mohd Zain Nur Syafiqah
Kadir Janeter
Zakaria Nur Anis Amyzaa
Beriak Ivana Sonia
Team Bronze

Table Standing

CHART

Floorball Schedule List



  25-Nov-2019 10:00
EVENT NO: FLO01

Team - Women - Preliminary Round

GROUP A


MAS ( 2 )

Lose

VS



( 8 ) THA

Win
VENUE: UP COLLEGE OF HUMAN KINETICS GYM
  25-Nov-2019 13:00
EVENT NO: FLO02

Team - Women - Preliminary Round

GROUP A


PHI ( 8 )

Win

VS



( 1 ) INA

Lose
VENUE: UP COLLEGE OF HUMAN KINETICS GYM
  25-Nov-2019 16:00
EVENT NO: FLO03

Team - Men - Preliminary Round

GROUP B


MAS ( 6 )

Lose

VS



( 13 ) THA

Win
VENUE: UP COLLEGE OF HUMAN KINETICS GYM
  25-Nov-2019 19:00
EVENT NO: FLO04

Team - Men - Preliminary Round

GROUP B


PHI ( 5 )

Win

VS



( 4 ) INA

Lose
VENUE: UP COLLEGE OF HUMAN KINETICS GYM
  26-Nov-2019 10:00
EVENT NO: FLO05

Team - Women - Preliminary Round

GROUP A


SGP ( 8 )

Win

VS



( 2 ) MAS

Lose
VENUE: UP COLLEGE OF HUMAN KINETICS GYM
  26-Nov-2019 13:00
EVENT NO: FLO06

Team - Women - Preliminary Round

GROUP A


THA ( 6 )

Win

VS



( 3 ) PHI

Lose
VENUE: UP COLLEGE OF HUMAN KINETICS GYM
  26-Nov-2019 16:00
EVENT NO: FLO07

Team - Men - Preliminary Round

GROUP B


SGP ( 9 )

Win

VS



( 2 ) MAS

Lose
VENUE: UP COLLEGE OF HUMAN KINETICS GYM
  26-Nov-2019 19:00
EVENT NO: FLO08

Team - Men - Preliminary Round

GROUP B


THA ( 14 )

Win

VS



( 4 ) PHI

Lose
VENUE: UP COLLEGE OF HUMAN KINETICS GYM
  27-Nov-2019 10:00
EVENT NO: FLO09

Team - Women - Preliminary Round

GROUP A


SGP ( 4 )

Win

VS



( 1 ) THA

Lose
VENUE: UP COLLEGE OF HUMAN KINETICS GYM
  27-Nov-2019 13:00
EVENT NO: FLO10

Team - Women - Preliminary Round

GROUP A


INA ( 2 )

Lose

VS



( 8 ) MAS

Win
VENUE: UP COLLEGE OF HUMAN KINETICS GYM
  27-Nov-2019 16:00
EVENT NO: FLO11

Team - Men - Preliminary Round

GROUP B


SGP ( 7 )

Draw

VS



( 7 ) THA

Draw
VENUE: UP COLLEGE OF HUMAN KINETICS GYM
  27-Nov-2019 19:00
EVENT NO: FLO12

Team - Men - Preliminary Round

GROUP B


INA ( 2 )

Lose

VS



( 8 ) MAS

Win
VENUE: UP COLLEGE OF HUMAN KINETICS GYM
  28-Nov-2019 10:00
EVENT NO: FLO13

Team - Women - Preliminary Round

GROUP A


THA ( 7 )

Win

VS



( 0 ) INA

Lose
VENUE: UP COLLEGE OF HUMAN KINETICS GYM
  28-Nov-2019 13:00
EVENT NO: FLO14

Team - Women - Preliminary Round

GROUP A


PHI ( 1 )

Lose

VS



( 8 ) SGP

Win
VENUE: UP COLLEGE OF HUMAN KINETICS GYM
  28-Nov-2019 16:00
EVENT NO: FLO15

Team - Men - Preliminary Round

GROUP B


THA ( 13 )

Win

VS



( 2 ) INA

Lose
VENUE: UP COLLEGE OF HUMAN KINETICS GYM
  28-Nov-2019 19:00
EVENT NO: FLO16

Team - Men - Preliminary Round

GROUP B


PHI ( 2 )

Lose

VS



( 5 ) SGP

Win
VENUE: UP COLLEGE OF HUMAN KINETICS GYM
  29-Nov-2019 10:00
EVENT NO: FLO17

Team - Women - Preliminary Round

GROUP A


INA ( 1 )

Lose

VS



( 12 ) SGP

Win
VENUE: UP COLLEGE OF HUMAN KINETICS GYM
  29-Nov-2019 13:00
EVENT NO: FLO18

Team - Women - Preliminary Round

GROUP A


MAS ( 4 )

Draw

VS



( 4 ) PHI

Draw
VENUE: UP COLLEGE OF HUMAN KINETICS GYM
  29-Nov-2019 16:00
EVENT NO: FLO19

Team - Men - Preliminary Round

GROUP B


INA ( 1 )

Lose

VS



( 6 ) SGP

Win
VENUE: UP COLLEGE OF HUMAN KINETICS GYM
  29-Nov-2019 19:00
EVENT NO: FLO20

Team - Men - Preliminary Round

GROUP B


MAS ( 7 )

Lose

VS



( 8 ) PHI

Win
VENUE: UP COLLEGE OF HUMAN KINETICS GYM
  01-Dec-2019 09:00
EVENT NO: FLO21

Team - Women - Bronze Medal Match


PHI ( 0 )

Lose

VS



( 1 ) MAS

Win
VENUE: UP COLLEGE OF HUMAN KINETICS GYM
  01-Dec-2019 12:00
EVENT NO: FLO22

Team - Women - Final Match


SGP ( 3 )

Win

VS



( 2 ) THA

Lose
VENUE: UP COLLEGE OF HUMAN KINETICS GYM
  01-Dec-2019 15:00
EVENT NO: FLO23

Team - Men - Bronze Medal Match


PHI ( 4 )

Lose

VS



( 7 ) MAS

Win
VENUE: UP COLLEGE OF HUMAN KINETICS GYM
  01-Dec-2019 18:00
EVENT NO: FLO24

Team - Men - Final Match


THA ( 10 )

Win

VS



( 9 ) SGP

Lose
VENUE: UP COLLEGE OF HUMAN KINETICS GYM